Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start Węgiel brunatny Zbieramy podpisy
Zbieramy podpisy Drukuj
Mieszkańcy Gmin zbierają podpisy pod petycją w sprawie budowy kopalni węgla brunatnego na terenie Zagłębia Miedziowego. Do końca stycznia petycja ma zostać wysłana do Parlamentu Europejskiego.

Władze gmin już kilka tygodni temu zapowiadały, że w ostateczności mogą zwrócić się do Parlamentu Europejskiego w sprawie protestu przeciwko budowie kopalni węgla brunatnego na złożu roboczo nazywanym Legnica. W przeciągu ostatnich tygodni pojawiały się w mediach informacje o tym, że zasięg kopalni, którą rząd planuje wybudować na tym terenie może być znacznie większy, niż to początkowo zakładano. Zaniepokoiły się tym gminy z powiatu głogowskiego, które jeżeli nie są zagrożone samą odkrywką, mogą zostać objęte zabezpieczeniem złoża, co według samorządowców może całkowicie zatrzymać rozwój poszczególnych miejscowości.

-Drodzy mieszkańcy

teraz zbieramy podpisy. - potrwa to co najmniej kilka dni. Pod petycją podpisać się mogą wszyscy mieszkańcy terenów zagrożonych powstaniem kopalni, a także sąsiednich miejscowości. Do końca stycznia petycję chcemy wysłać do Parlamentu Europejskiego.

Kontakt:
Urząd Gminy w Rui
076-8580311/313

 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj14898
mod_vvisit_counterWczoraj18580
mod_vvisit_counterW tym tygodniu14898
mod_vvisit_counterW tym miesiącu512091
mod_vvisit_counterOd początku24261302