Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start Węgiel brunatny STOP ODKRYWCE - dziś Warszawa, jutro Strasburg
STOP ODKRYWCE - dziś Warszawa, jutro Strasburg Drukuj
Dolnośląskie gminy domagają się uznania i wdrożenia w życie bezprecedensowego wyniku referendum w sprawie odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na złożu „Legnica” oraz natychmiastowego odstąpienia przez Rząd RP od działań zmierzających do wdrożenia ochrony złoża przed dalszą zabudową infrastrukturalną i uruchomienia kopalni odkrywkowej w subregionie legnicko-głogowskim.

Podczas spotkania przedstawiciele gmin Dolnego Śląska przedstawią niejasne zasady prowadzenia procesu legislacyjnego nowelizacji Prawa geologicznego i górniczego oraz poinformują, jakie katastrofalne skutki dla całego regionu przyniosłoby uruchomienie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, w następstwie działania potężnego lobby energetyczno–węglowego.

Udzielona zostanie także informacja o działaniach, w sprawie wdrożenia wyników referendum w życie, podejmowanych na forum międzynarodowym.

Konferencja odbędzie się
w czwartek, 4 lutego 2010 r., o godz. 16.00
w Centrum Prasowym PAP, w Warszawie, ul. Bracka 6/8W konferencji udział wezmą:
wójtowie i burmistrzowie gmin: Lubin, Kunice, Miłkowice, Ruja, Ścinawa, Prochowice, a także gmin położonych na złożu perspektywicznym pomiędzy Lubinem i Głogowem oraz gość specjalny prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć, b. członek Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP i przewodniczący polskiego komitetu Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN).
 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj15570
mod_vvisit_counterWczoraj18580
mod_vvisit_counterW tym tygodniu15570
mod_vvisit_counterW tym miesiącu512763
mod_vvisit_counterOd początku24261974